uvádí...
12. obalový kongres OBALKO, 17.–18.10. 2024

Prohlídka recyklačního a výrobního závodu CIUR v Brandýse nad Labem

20. 10. 2023
10:00 – 12:00
Pražská 1012, 250 01, Brandýs nad Labem

Prohlídka recyklačního a výrobního závodu CIUR v Brandýse nad Labem

Výrobní závod společnosti CIUR v Brandýse nad Labem je ekologické moderní zařízení na využití odpadů ze sběrového papíru a vedlejších papírenských produktů. Od svého založení v roce 1991 patří česká rodinná firma CIUR a.s. ke světovým lídrům v oblasti výroby celulózových vláken na bázi recyklovaného papíru. Osmdesát procent produkce míří na export do celého světa. Ve výrobním závodě v Brandýse nad Labem se ročně zpracuje více než 30 tisíc tun druhotných surovin a z recyklovaného mixu se vyrobí více jak 60 druhů výrobků.

Firma se snaží ve všech ohledech chovat ekologicky a hospodárně. Strojně zpracovává druhotnou surovinu a třídí ji podle svých potřeb. Navrací tak přírodě to, co si lidé od ní vypůjčili, aniž by padl jediný strom. Na materiálech od společnosti CIUR přistávají největší letadla světa, závodí nejrychlejší auta a bezpečně s nimi brzdí. Jiné produkty žijí v pekle vysokých pecí, odolávají tlaku vody gigantických přehrad, chrání před arktickými mrazy, čelí tropickým horkům, tlumí hluk nebo se na nich odehrávají epické ságy (Letopisy Narnie, Star Wars či nejedna bondovka).

Exkurzi povedou tři klíčoví členové vedení CIUR: Ing. Mojmír Urbánek (ředitel výroby a výzkumu), Ing. Jan Kühnel (manager kvality a technologie) a Václav Bassetto (manager pro ekologii a nákup surovin).

Podrobnosti o exkurzi:

  • adresa: Pražská 1012, 250 01 Brandýs nad Labem
  • mapa: https://maps.app.goo.gl/DmW4tNzLmfF4vEx38
  • čas exkurze: od 10 do 12
  • maximální počet účastníků: 30
  • BOZP proškolení na místě
  • bezpečnostní přilba není nutná, vesty budou poskytnuty na místě, požadují se vycházkové boty bez podpatků (provozní komunikace žulové kostky a v provozu mohou být kluzké podlahy)