uvádí...
12. obalový kongres OBALKO, 17.–18. 10. 2024

Christian Menegon, HP Indigo

Worldwide business development manager, Industrial products

Christian Menegon, HP Indigo

Worldwide business development manager, Industrial products

Christian, původně elektronický inženýr, začal svou kariéru v oboru servisem plotrů na pera. Poté se přesunul do aplikační podpory cad cam systémů se Scitexem a to na 10 let.

Odtud prošel výrobním řízením a pracoval pro repro dům, který působí v technických aplikacích, jako je kartografie nebo desky s plošnými spoji a nějaký druh dekorace produktu.

Na veletrhu Drupa 1995 uvedl Indigo první digitální tisk pro průmyslové aplikace. Christian se tam připojil jako produktový manažer, který přinesl své terénní znalosti do výzkumu a vývoje a zajistil, že k vývoji tiskových strojů a řešení byly použity aktuální požadavky trhu.

Odtamtud se přirozeně přesunul k podpoře prodeje a marketingu, následoval řízení prodeje.

S vytvořením organizace distributorských kanálů WW se Christian stal ústřední platformou komunikace pro průmyslové výrobky.

Když společnost HP získala Indigo, Christian při výkonu své role informační platformy rozšířil své aktivity směrem k majitelům značek a nyní působí jako manažer rozvoje podnikání, který propaguje, co digitální tisk může nabídnout majitelům značek, pokud jde o výhody spojené nebo nesouvisející s jinými řešeními HP.