uvádí...
10. obalový kongres OBALKO, 13.–14. 10. 2022

Úvodní přednášky: Čtyři hrozby, čtyři experti, čtyři pohledy

Úvodní přednášky: Čtyři hrozby, čtyři experti, čtyři pohledy

Obalový průmysl se ještě pořádně nestačil oklepat z koronavirové krize (a není přitom jasné, zda jsme opravdu na konci), a okamžitě byl vystaven novým hrozbám: 1) rostoucí ceny energií; 2) nedostupnost personálu na všech pozicích a související tlak na růst mezd; 3) nedostatek a vysoké ceny materiálů včetně recyklátů, 4) klesající kupní síla spotřebitelů. Pro důkladné zorientování v těchto klíčových oblastech zveme čtyři odborníky, kteří budou sdílet své expertní názory:

  1. O vývoji energetického trhu bude mluvit Josef Kotrba, který je chairman společnosti Deloitte pro Českou republiku a seniorní partner oddělení poradenských služeb. V letech 2010–2016 byl řídící partner Deloitte ČR. Nyní se zabývá konzultacemi velkých projektů v elektroenergetice, především v oblasti optimalizace výroby a spotřeby, transformace, obnovitelných zdrojů a distribuce.
  2. Současnost a budoucnost lidských zdrojů osvětlí Jaroslava Rezlerová, která více než dvě dekády vede společnost ManpowerGroup s obratem čtyři miliardy korun. Je zakládající členkou a prezidentkou Asociace poskytovatelů personálních služeb. Od roku 2018 působí také v představenstvu Americké obchodní komory.
  3. Dalším potvrzeným řečníkem je zástupce společnosti Smithers, která se už téměř 100 let zaměřuje na poskytování dat z různých oblastí. Celosvětově platí za významný zdroj dat, analýz a prognóz budoucího vývoje v mnoha odvětvích včetně obalového průmyslu. A to nikoliv pouze v agregované podobě statistických výstupů, ale především přesných rozborů jednotlivých obalových typů a materiálů, trendů a legislativy.
  4. Ekonomických témat se zhostí přední ekonom. Ústřední otázky jsou jasné už delší dobu – dlouho nepoznaná výše inflace, spotřebitelské chování během možné recese nebo krize, koupěschopnost obyvatelstva ve vztahu k maloobchodním tržbám a prodeji baleného zboží, dopady ekonomické reality na zaměstnanost a investice firem do pokročilých obalových řešení.