uvádí...
11. obalový kongres OBALKO, 19.–20. 10. 2023

Greenwashing zakázán – Čtyři udržitelná obalová řešení

Greenwashing zakázán – Čtyři udržitelná obalová řešení

Trh je zaplaven obaly, které hlásají, že jsou ekologické, ale jde skutečně o nejlepší obalová řešení z hlediska udržitelnosti? Jaké projekty v poslední době pomohly snížit dopad obalů na životní prostředí? V rámci sekce Udržitelnost na 10. kongresu OBALKO rádi představíme čtyři opravdu udržitelná obalová řešení. Na pomoc jsme si přizvali profesora Vladimíra Kočího, vedoucího Ústavu udržitelnosti a produktové ekologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a jednoho z předních odborníků na studie LCA, jež se snaží odhalit/spočítat skutečné dopady daného řešení na životní prostředí. Profesor Kočí bude projekty nejen schvalovat před jejich zařazením do programu konference, ale sám bude sekci moderovat a poskytne svůj pohled na projekty prostřednictvím diskuze s přednášejícími.

1. Lenka Nejedlová z Unileveru bude prezentovat systém znovupoužitelné lahve s pumpičkou ze 100% PCR spolu s doplňovacím sáčkem pro značku Dove, které za poslední rok ušetřil 5,2 tun obalového materiálu.


2. Martin Krystián (Olma) a Ivo Benda (Greiner Packaging) představí nový kelímek pro výrobek Olma Pierot vyrobený tvarováním s úsporou PP a snížením uhlíkové stopy.


3. Jiří Klíma ze společnosti Avery Dennison a Ewa Mlynarczyk z firmy Gold Drop poukážou na novou službu AD Circular, která se zabývá sběrem a následným využitím nosných podložek od samolepících etiket.


4. Michaela Bernatová (Nestlé Česko), Martin Němec a Jan Karlík (oba DS Smith Packaging) povědí o přínosech cirkulárního designu displejů nejen pro přírodu, ale taky pro podnikání.